Rastgele Yazı

Hakkımda

Merhaba;

Çok heyacanlıyım. Neden.?

Kendimi birçok sitenin özel platformarın bulunduğu kalabalık bir ortamda taa en önde tek başına hissediyorum. Sanki Mülakaattayım. 🙂

Kendinizi Tanıtırmısınız ? ( Mülakat Sorusu )

– 1982 Göksun Kahramanmaraş Doğumluyum.  Bu Devletin Çocuğu olarak 2002 yılında kamuda göreve başladım. Kahramanmaraş Ticaret Meslek Lisesi mezunuyum. Esasında elektronik merakım ilkokul yıllarından beridir vardı.  Fakat bu alanda ilerliyecek şekilde ilerlemedi öğretim hayatım. Ama bu hobim hep devam etti.

İnternetle tanışmamdan bu yana  memleketimi internete açma merakı başladı. Çat pat html kodlarını öğrenmeye başladığım zamanlarda not kağıtlarına kaba saba html şablonlar çizip  kayan yazı ile süslediğim kod yazılı kağıtlara halen arada sırada eskileri karıştırınca rastlarım.  Bu konuda ilerlememe sebep Mynet’in sunmuş olduğu MySite bana öncülük etmiştir. Bilenler vardır. mail hesabı ile aynı isimde subdomain hazır site hizmeti veriyordu. Burada almış olduğum dualar, olumlu yorumlar. Beni ilerlemeye yöneltti ve ilk com. sonrada net uzantılı domain aldım. Tabi o yıllarda yine çok sık rastladığım kalıpda siteler vardı. CMS nedir bilmiyordum. Araya sora.. PHPNuke olduğunu öğrendiğim içerik yönetim sistemi ile tanıştım. Bu da beni php’ye yöneltti.

PHP öğrenmek için forum siteleri, videolar derken birkaç  eğitim setinden yararlanmaya çalıştım ama hep yarım bıraktım malesef. Şimdi kendimi orta derecede diyebileceğim konumda görüyorum. Halen daha güncel olduğunu düşündüğüm çok başarılı bulduğum setlerden Tayfun ERBİLEN’in video seti üzerinden kendimi güncellemeye gayret ediyorum.

Tabi bunların dışında çok alanda uğraşlarım olsada şuan youtube kanalı hatta kanalları üzerinde de kendimizce birseyler ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.

Yarım bırakıyorum şuan belki ama bu bölüm her zaman güncellemeye açık olarak kalacaktır.

Zaman ayırıp bu bölüme ilgi  gösterip okudunuz için teşekkür ederim.

 

Bu yazı yoruma kapanmıştır, anlayışınız için teşekkür ederiz.