Seo Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur ?

Seo Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur ?

SEO UZMANI

Seo Uzmanı Ne Demek?

Kısaca web sitelerinin arama motorlarına optimizasyonunu yapan uzman kişilerdir demek doğru olur.  Peki biraz daha açacak olursak neler söyleyebiliriz.

İnsanlar google ve diğer arama motorlarında bir arama yaparlar ve karşılarına bir liste çıkar.  Çok önceleri olsa bu tesadüf google bunları karşımıza çıkardı diyebilirdik. Şimdi web sitelerini bu listede ilk sayfada üst sıralarda tutabilmek için yüzlerce kriteri göz önüne alarak çaba gösteren kişilerdir.

Seo Uzmanı Nasıl Olunur?

Seo uzmanı olmak için yolun başından beri yolu ve yolcuları bilmek gerekir.  Yani web siteleri nasıl çalışır? Web yazılım teknolojilerinin takibi nasıl yapılır? Kullanıcı tarafında beklentiler nelerdir? Web sistem sahiplerinin talepleri nelerdir? vs. vs. gibi arkası gelmeyen soruların cevabının yüksek doğrulukla verilmesi gerekmektedir. İşte bu konuya hakim olan kişiler Seo Uzmanı olmuştur.

Seo Uzmanı Maaşı Ne Kadardır?

Seo uzmanı maaşı soruları google aramalarında son zamanlarda artmış  durumdadır. Bunların bir kısmı bu işi yapmak isteyen kişilerin ulaşmak istedikleri bir bilgi sebebiyle yapılan sorulardır. Diğer taraftan bu hizmeti almak isteyen kişilerin ne kadar ücret ödemek durumunda olduklarını bilmek istemelerinden gelir.  Şimdi buraya tutup. 2.000 lira alırlar diyecek olsak yada 20.000 lira alır demek hiç doğru bir bilgi olmayacaktır.

Bu iş bir serbest olarak yapılan bir iş de olabilir. Bir firma bünyesinde çalıştırılan teknik elaman statüsünde de olabilir. Diğer yandan küçük yada büyük çaplı bir ticaret sitesinde de olabileceği gibi. Aynı zamanda büyük yada küçük ciroları bulunan bir şirketin durumu da bu atmasyon verdiğimiz rakamı çok değiştirecektir .

Peki doğru bir toparlama yapsak nasıl bir cümle kurmak gerekir?

Seo Uzmanları, bulundukları özel sektörün yada işini serbest olarak yaptıkları şirketlerin talepleri ve bu taleple karşısındaki başarısı ile (belki bir anlaşmaya dayalı) yine bu işten doğan cirolara da bağlı olarak çok değişkenlik gösteren bir ücret ile çalışırlar. Öte taraftan ille de asgari bir limit belirlemek gerekirse kamuda yada özel sektörde çalışan bir eşdeğer teknik personel maaşı asgari bir limit olarak  belirlenebilir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*